ظرفیت معیشتی متقاضیان مسکن ملی را شناسایی می‌کنیم

ایسنا/اصفهان وزیر راه و شهرسازی گفت: از دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفری که در طرح اقدام مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند، حدود ۵۱۰ هزار نفر واجد شرایط هستند و ما هر متقاضی را با ظرفیت معیشتی که دارد شناسایی می‌کنیم چرا که اطلاعات معیشتی او را داریم.

محمد اسلامی، امروز (پنجشنبه_۳۰ اردیبهشت ماه) در مراسم آغاز احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید بهارستان اصفهان، اظهار کرد: امروز کار بزرگی در شهر بهارستان انجام شده که تاثیر زیادی در خانه دار شدن مردم دارد و این پروژه ها باید با اسلوب و انضباط خاصی اجرایی شوند.

وی ادامه داد: نمونه‌ی بارز شهرهای جدیدی که عملیات ساخت آن ها در دهه ی ۷۰ شمسی آغاز شد، شهر بهارستان اصفهان است و امروز ۲۳ شهر جدید در کشور داریم. شهر جدیدی نیز در ارومیه در حال ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: البته این شهرها فقط نباید خوابگاه باشند، بلکه باید کسب و کار در آن ها رونق داشته باشد.

اسلامی گفت: ساز و کارهای اجرایی باید به گونه‌ای باشد که عملیات ساخت منازل مسکونی اصولی پیش برود. پایه گذاری فکری ما این است که با منطق جدید، شیوه نامه‌های ساخت و ساز تدوین شود و باید جامعه‌ی هدف را بشناسیم.

وی افزود: از دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفری که در طرح اقدام مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند حدود ۵۱۰ هزار نفر واجد شرایط اقدام ملی مسکن هستند. ما متقاضی را با ظرفیت معیشتی که دارد شناسایی می‌کنیم چرا که اطلاعات معیشتی او را داریم.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم که خودشان ساخت و سازها را انجام دهند و زمین مناسب در اختیار آن ها قرار داده شود. پنج ماه پیش زمین‌هایی را در ارومیه به مردم دادیم که جواب مثبت هم دریافت کردیم. این پتانسیل، پیش برنده است که مردم وارد کار شوند. برای سازنده هم وام ۳۰۰ میلیونی در نظر گرفته‌ایم که رقم قابل توجهی است.

اسلامی ادامه داد: درباره‌ی راه‌های استان اصفهان قبول داریم که کیفیت لازم را ندارند. با شرکت‌های سرمایه گذار مشکل داریم که قول می‌دهند اما  عمل نمی کنند. امیدواریم بهسازی راه‌های استان زودتر انجام شود.

وی خبر داد: آزاد راه کنار گذر شرق در حال رسیدن به نائین است که بار ترافیک را از ترانزیت فرودگاه کاهش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، امروز، همزمان در ۱۱ شهرستان دیگر استان اصفهان نیز عملیات ساخت ۱۶۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن آغاز شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تلاش برای رفع ایراد فنی نیروگاه‌ اتمی بوشهر

ایسنا/بوشهر سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد متخصصان نیروگاهی این سازمان مجدانه و بی وقفه …