هیات وزیران در بودجه 1400 برای گردشگری، یارانه لحاظ کنند

ایسنا/یزد دبیر فراکسیون گردشگری مجلس ارائه یارانه به فعالان صنعت گردشگری به ویژه در بخش انرژی را برای رونق و توسعه این بخش در کشورمان ضروری خواند.

یکی از مشکلاتی که بعضاً فعالان صنعت گردشگری با آن روبرو هستند، تعرفه‌هایی است که برای انرژی و سایر خدمات به آن‌ها ارائه شده و در حالی باید این تعرفه‌ها برای فعالان این صنعت کمتر باشد که در قالب تعرفه‌ی صنعتی برای آنها لحاظ می‌شود و از طرفی نیز دستگاه‌های خدمات‌رسان هم حتی در شرایط رکود گردشگری ناشی از شیوع کرونا بعضا حاضر به همراهی با این صنف نیستند.

«محمدصالح جوکار» نماینده مردم یزد و اشکذر و دبیر فراکسیون گردشگری مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسناراجع به این موضوع خاطرنشان می‌کند: گردشگری، یک صنعت نوپا و تازه تاسیس در کشور ایران است و دولت باید برای این صنعت یارانه اختصاص بدهد.

وی با تاکید بر این که باید برای کمک به رونق و توسعه گردشگری در کشورمان کاهش هزینه‌های فعالان این بخش از سوی دولت کاهش یابد، افزود: دولت باید سوبسیدهای لازم را خصوصاً در مورد تعرفه‌های خدماتی مانند برق، آب و گاز به صنعت گردشگری ارائه دهد.

دبیر فراکسیون گردشگری مجلس با بیان این که چنین حمایت‌هایی باید به طور جدی در قانون بودجه کشور لحاظ شود، گفت: هیات وزیران باید در این رابطه تصمیم لازم را اخذ و در بودجه ۱۴۰۰ این موضوع را لحاظ کنند.

وی با اشاره به تعرفه پایین‌تر ارائه شده در روستاها، تاکید کرد: گردشگری نیز باید همانند روستاها مشمول تعرفه‌های پایین‌تری از سوی دولت شود و این موضوع می‌تواند از طریق پیگیری احکام بودجه ۱۴۰۰ نیز دنبال شود.

جوکار با تاکید بر این که ارائه چنین خدماتی وظیفه دولت‌هاست، یادآور شد: اعمال چنین تعرفه‌هایی می‌تواند در برنامه هفتم توسعه لحاظ و یارانه به تعرفه‌های خدماتی داده شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه