پرداخت 18 میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان

ایسنا/سمنان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از پرداخت ۱۸ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی این استان در یک سال گذشته خبر داد.

حمیدرضا دوست‌محمدی پنج‌شنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات به ۱۳۸ هنرمند در رشته‌های گلیم‌بافی، حوله‌بافی، گوهر تراشی، جاجیم، صنایع چوبی و … اعطا شد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان به صدور و تمدید ۶۹۵ فقره مجوز صنایع‌دستی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ۱۲۸ مجوز مشاغل خانگی نیز در این مدت صادر شد.

وی از برگزاری دوره‌های تخصصی ویژه فعالان صنایع‌دستی در رشته گوهر تراشی خبر داد و اضافه کرد: دوره‌های مقدماتی و عمومی صنایع‌دستی در رشته گلیم‌بافی و حوله‌بافی نیز در سال گذشته برگزار شد.

دوست‌محمدی اضافه کرد: تمدید بیمه تأمین اجتماعی شاغلان صنایع‌دستی، شرکت ۲ اثر فاخر در جشنواره فجر در رشته سوزن‌دوزی سنتی سنگسر و ابریشم‌بافی، کسب رتبه در مسابقه طراحی رشته‌های باز زنده سازی هنرمندان در رشته چنگوم‌سازی و سوزن‌دوزی از شهرستان مهدی‌شهر و پیگیری و تحت پوشش قرار دادن هنرمندان تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر از جمله فعالیت‌های قابل توجه انجام شده در سال گذشته و در حوزه صنایع‌دستی استان است.

 سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان خاطرنشان کرد: بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ هنرمند در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در استان سمنان فعالیت دارند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه