2100 نفر اشتغالزایی در روستاهای قم ایجاد شده است


ایسنا/قم معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم از ۲۱۰۰ نفر اشتغالزایی در روستاهای استان قم خبرداد.

مهرداد غضنفری در گفتگو با ایسنا تعداد پروژه‌های افتتاح‌شده در سال ۹۸ را ۱۱۵ طرح با سرمایه‌ای بالغ‌بر ۵۳۷ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۱۸۰۰ نفر اعلام و اظهار داشت: در حوزه گردشگری نیز پروژه‌های بزرگی در استان به بهره‌برداری رسیده که ازجمله بهره‌برداری از ۱۲ باب مجتمع گردشگری و ۵ باب مجتمع اقامتی بود که می‌تواند جاذبه‌ای برای پذیرش گردشگران در استان باشد.
وی دستیابی به موفقیت‌های سال ۹۸ را حاصل حرکت بر اساس طرح‌های برنامه محور با مشخص شدن سهم دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها دانست و تصریح کرد: لزوم تحقق برنامه‌های اقتصادی توجه مردم و مشارکت بخش خصوصی بوده که در استان قم به آن توجه ویژه‌ای شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم ادامه داد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های درونی با نگاه مردم محور عامل تحقق ۹۰ درصد پروژه‌ها در حوزه اقتصاد تا بهمن‌ماه سال ۹۸ بوده که امیدواریم به‌زودی به عدد ۱۰۰ درصدی برسیم.
وی از تصویب ۲۰ پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان نیز خبر داد و بیان کرد: ۹۰ درصد پروژه‌ها تا پایان بهمن‌ماه تحقق‌یافته و بعضی از طرح‌ها نیز مانند برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان که ۷۰ درصدان اجرایی شده بود نیز به علت شیوع ویروس کرونا با تأخیر اجرایی می‌شود.
غضنفری اشتغال بیش از دو هزار و ۱۱۱ فرصت شغلی در حوزه اشتغال روستایی را عددی قبل توجه خواند و ابراز کرد: استان قم با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۴۰ میلیارد تومان در این حوزه از استان‌های پیشرو و موفق در کشور است.
وی ادامه داد: در بخش اصناف نیز ۴ هزار ۵۳۱ پروانه کسب صنعتی با اشتغال ۱۱ هزار نفر و با ۴۵۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سال ۹۸ صادرشده که همه نشان‌دهنده شرایط مطلوب استان در حوزه اقتصاد و امنیت سرمایه‌گذاری است که بدون اجرای پیوست‌های فرهنگی و نظارتی تحقق نمی‌یافت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه