اعطای احکام هیئت امنای «اندیشکده ادبیات پایداری»

نخستین نشست هیئت امنای «اندیشکده ادبیات پایداری» برگزار و در این مراسم احکام هیئت امنا به آن‌ها داده شد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، در این نشست که روز گذشته (چهارشنبه، پنجم آذرماه) با حضور محمدمهدی دادمان – رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی – برگزار شد، احکام اعضای هیئت امنای این اندیشکده از سوی او به آن‌ها اهدا شد. 

البته با توجه به آیین‌نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا، تعدادی از اعضا به صورت حضوری و باقی از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه شرکت داشتند.

اعضای هیئت امنای این اندیشکده را  محمدرضا سنگری به عنوان رئیس، محسن مؤمنی‌شریف – رئیس پیشین حوزه هنری انقلاب اسلامی -، محمدرضا ترکی – استاد دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران -، مجتبی رحماندوست – استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران -، احمد امیری‌خراسانی – استاد دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید باهنر کرمان -، حسینعلی قبادی – رئیس پژوهشکده علوم انسانی و مطالعات فرهنگی -، علیرضا کمری – استاد دانشگاه و  نویسنده و پژوهشگر ادبیات مقاومت و پایداری – و وحید یامین‌پور – رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری انقلاب اسلامی – تشکیل می‌دهند.

بر اساس این گزارش، این اندیشکده بنا بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و با هدف سامان‌دهی و صورت‌بندی نظری جریان ادبیات پایداری در فضای علمی و دانشگاهی کشور تاسیس شده است. از نکات حائز اهمیت در جریان تاسیس این اندیشکده حضور جمعی از نخبگان و پیشکسوتان ادبیات پایداری است که این امیدواری را ایجاد می‌کند تا گام ناتمام قبلی در تاسیس رشته ادبیات پایداری در دانشگاه‌ها با حضور و اهتمام این اعضا شکل جدی‌تری به خود بگیرد. پیش از برگزاری نشست دیروز اعضای اندیشکده از نزدیک به یک سال گذشته نشست‌های متعددی را برای تمهید مقدمات و طراحی نیازهای اولیه تشکیل اندیشکده برگزار کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه